Rákoskerti képviselő - Hatvani Zoltán

Napirend előtti felszólalás a 2007. szeptember 20.-i testületi ülésre

 

 

Készítette: Hatvani Zoltán  11.evk. Képviselő
Címzett: Budapest Főváros XVII. kerületi Önkormányzat Polgármesteri Iroda
----------------------------

Cím: A kerítés, aminek már állnia kellene!

Köszönöm a szót Polgármester úr.

 Tisztelt Képviselő-testület, köszöntök minden megjelentet, vendéget és hivatali dolgozót, elsők között a Rákoskerten élőket.

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy kerítés, ami már 1993 is problémát okozott a rákoskerti Kossuth Lajos Általános iskolának és a Perec u. 61. sz. alatt élő családnak. Az 1990-es évek elejére a Kossuth Lajos Általános Iskola udvarának fejlesztése és a növekvő tanulólétszám okán a gyerekek minden szünetben és délutánonként az udvaron fociznak és kosárlabdáznak. Az iskola és a lakóingatlan között meglévő építmény, ami kerítésnek nem nevezhető nem képes az iskola udvarán tartani a labdákat, így azok naponta 30-40 alkalommal a szomszéd telken landolnak. Ennek a kerítésnek a rendben tartása, felújítása, vagy esetleg egy új kerítés építése az iskola, vagyis annak fenntartójának, az önkormányzatnak a feladata. A Perec utca 61.-ben élő család levelezése az önkormányzattal 1993-ban kezdődött és meglátásom szerint eddig minden a témában érintett hivatalt megjárt. Ezek közül engedjék meg, hogy néhányat megemlítsek:

  • 1993-ban az első levelet Kátai Péter, akkori polgármester úr kapta
  • abban az évben az érintett család a rendőrségen is tett feljelentést az iskola és az önkormányzat ellen
  • 1994-ben a hivatal oktatási irodájának vezetője , Csuti Györgyné kapott levelet
  • szintén 94-ben az építési osztály vezetője Lochné Jármay Paula is levelet kapott
  • 1998-ban az akkori polgármester asszony Devánszkyné Molnár Katalin kapott bejelentést
  • 1999-ben a XVI. Kerületi jegyző és Nagy István kerületünk akkori jegyzője. Ezek után a maszatolás ugyan elindult, de megoldás nem történt
  • 2000-től 2006-ig Kiss Lajos akkori alpolgármester úr kapott több levelet, de tettek szintén nem követték a bejelentést.
  • 2002-ben a Budapesti Fővárosi Közigazgatási Hivatal is kapott bejelentést, amely hivatal ezután az ügy kivizsgálását is megkezdte.
  • 2006-ban még két levél született, az egyik a helyi Önkormányzat Építésügyi Hatóságához íródott, a másik a Kőbányai Önkormányzat Jegyzőjéhez, Dr. Neszteli István kezeihez. A legizgalmasabb dolog is ebben az évben, tehát 2006-ban történt, hiszen ez év elején az érintettek (az iskola vezetése és a Perec u. 61.-ben élő család is) levelet kaptak az Önkormányzat vagyonkezelő cégétől, melyben tájékoztatják őket, hogy elkészült az új kerítés. Az érintettek persze nem találták az új építményt, kacsa volt a hír.

Az előzményekhez tartozik még a következő adat is:
A XVII. kerület 6 évvel ezelőtt, az akkori képviselő-testület döntése alapján több százezres kártérítést, pontosan 262.000 Ft.-t is kifizetett az érintett Perec utcai családnak.
2004-ben aztán történt valami, mert a hivatal építési engedélyt kért és később kapott is az új 6 méter magas kerítés megépítésére, sőt a 2006. évi költségvetésben is külön soron elkülönítették a beruházáshoz szükséges 8.800.000 Ft.-t. A 2006-ban felállt új kerületvezetés a hivatalba lépést követően szembesült a több száz megoldatlan ügy mellett ezzel a problémával is. Jómagam, mint Rákoskerti képviselő az első fogadóórámon és az óta majd mindegyiken találkozom ezzel a 14 éve húzódó üggyel. Vagy a Perec utcai panaszos, vagy az iskola vezetése, vagy a labdáját vissza nem kapó gyerek szülei keresnek fel azóta is rendszeresen és kérdezik, hogy mikor lesz új kerítés. Az építési engedély idén lejár. Nyáron felvonultak a kivitelezők, de kiderült, hogy a tervezőtől kiviteli tervet nem rendeltek meg, így nem indulhatott el az építkezés. Rákoskerten több érintett is azt mondja, hogy a költségvetésben elkülönített összeg és az építési engedély is csak alibi volt, hiszen ha nem készült kiviteli terv, akkor az építkezést sem gondolták komolyan. Nincs már sokáig érvényes építési engedélyünk és az időjárás sem lesz már sokáig kegyes hozzánk.
 
Jelenleg 496 gyerek jár az iskolába, akik az idei tanévnyitón a sok jókívánság mellett egy új szabályról is értesülhettek: 2007. szeptember 3.-tól az iskola udvarán a szünetekben labdázni, kosarazni és focizni nem lehet. Így megszűnt a rengeteg panasz az átrepülő labdákkal kapcsolatban, de most a szülői munkaközösség vezetői hívnak, hogy hallottam-e arról, hogy megtiltották a labdázást az udvaron.

Tegnap reggel Polgármester úr is eljött velem a helyszínre, így már ő is látta a romos kerítést és a megoldásért kiáltó helyzetet. Aznap, amikor ott jártunk a kertben 17 labda volt, amiért órákon belül a szülők fognak csengetni.

A helyzet ma már tarthatatlan, ezért most, ahogyan tegnap is, ismét kérem polgármester úr közbenjárását az ügy gyors megoldásában.

Köszönöm, hogy meghallgattak.

<< Vissza a főoldalra

Keresés

   

Legfrissebb híreink: